Fotot më të mira të Lojërave Olimpike të Parisit

Garuesit zhyten në lumin Seine në Paris gjatë treatlonit olimpik për femra më 31 korrik. Shqetësimet për cilësinë e ujit e kishin shtyrë me një ditë treatlonin e meshkujve, por ai u mbajt në të njëjtën ditë me atë të femrave.

Legjenda e futbollit brazilian Marta largohet nga fusha në lot pasi mori një karton të kuq gjatë një ndeshjeje kundër Spanjës më 31 korrik. Ajo u përjashtua për një sfidë të pamatur dhe të rrezikshme ndaj Olga Carmona. Marta, gjashtë herë lojtarja më e mirë e vitit nga FIFA, ka thënë se do të tërhiqet nga loja ndërkombëtare pas këtij turneu, kështu që kartoni i kuq mund të shënojë një fund të turpshëm për karrierën e saj të shkëlqyer në ekipin kombëtar.

Triatletët e rraskapitur marrin frymë në fund të garës më 31 korrik

Reperi Snoop Dogg vesh një bluzë me Kelly Cheng teksa kërcen para një ndeshje volejbolli në plazh më 31 korrik

Zhytësit britanikë Andrea Spendolini-Sirieix dhe Lois Toulson garojnë në garën e sinkronizuar të platformës 10 metra më 31 korrik. Ata fituan medaljen e bronztë.

Zeng Jian i Sinagapores fokusohet gjatë një ndeshje pingpongu më 31 korrik

Çiklisti francez Anthony Jeanjean garon përpara Obeliskut të Luxor në Paris gjatë finales së stilit të lirë BMX më 31 korrik. Ai fitoi medaljen e bronztë

Gjimnastja amerikane Simone Biles performon në traun e ekuilibrit gjatë finales së ekipit më 30 korrik. Skuadra e SHBA dominoi fushën për të fituar medaljen e artë. Ishte pak shpengim për Biles, i cili kaloi Shannon Miller për më shumë medalje olimpike nga një gjimnaste amerikane.

Nga e majta, gjimnastët amerikanë Jordan Chiles, Hezly Rivera, Biles, Jade Carey dhe Suni Lee festojnë pas fitimit të medaljes së artë.

Carey fluturon në ajër gjatë kasafortës së saj në fillim të garës ekipore të gjimnastikës

Notari irlandez Daniel Wiffen garon në 800 metra stil i lirë më 30 korrik. Ai fitoi medaljen e artë

Atleti amerikan Marcus Christopher garon në kualifikimet e stilit të lirë BMX më 30 korrik

Gjimnastët japonezë festojnë pasi fituan medaljen e artë në garën ekipore më 29 korrik

Nga e majta, Saori Miyazaki i Japonisë, Kahleah Copper e Shteteve të Bashkuara, Alyssa Thomas e Shteteve të Bashkuara, Saki Hayashi i Japonisë dhe Maki Takada i Japonisë shikojnë topin të kalojë nëpër rrjet gjatë ndeshjes së tyre të parë të basketbollit në Paris më 29 korrik

Skermerja ukrainase Olga Kharlan reagon pasi fitoi medaljen e saj me medalje bronzi më 29 korrik

Surferi japonez Reo Inaba fshihet gjatë raundit të tretë të garës më 29 korrik

Gjimnasti amerikan Fred Richard garon në shufrat paralele gjatë finales së ekipit më 29 korrik

Zhytësit kinezë Lian Junjie dhe Yang Hao garojnë në garën e sinkronizuar të platformës 10 metra më 29 korrik