Interi e mbyll kampionatin me 94 pikë

Interi përfundon kampionatin e tij të jashtëzakonshëm, i cili kulmoi me titullin e 20-të, me një barazim 2-2 kundër Veronës. Ndeshja e Bentegodi-t është pak më shumë se stërvitje, por tifozët në tribuna u argëtuan. Zikaltërit kaluan në avantazh në minutën e 10-të me Arnautovic, i cili përfitoi nga një gabim i Cabal dhe fitoi duelin me Coppola.

Verona dëshiron t’i përshëndesë tifozët e saj në mënyrën më të mirë dhe gjen golin e barazimit në minutën e 19-të me Noslin, i cili në minutën e 37-të ia kthen asistimin Suslovit dhe i jep sllovakut asistin për 2-1. Arnautovic shënoi të dytin në limitet e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë Perilli është super me ndërhyrjet ndaj Sanchez, Frattesi (dy herë) dhe Calhanoglu. Interi e mbyll me 94 pikë, Hellas me 38 pikë.