Kundërshtari i Shqipërisë në Euro 2024 shkëlqen në miqësore

Kroacia tregon të gjithë cilësinë e saj në daljen e parë  të fazës përgatitore para Euro 2024, ku djemtë e Dalic sfiduan Maqedoninë e Veriut. Skuadra vendase ndezi Stadion Rujevica që në pjesën e parë, me një dygolësh të Lovro Majer: një gjuajtje e lirë në minutën e 10-të dhe një asistim nga Petkovic në minutën e 44-të.

Në pjesën e dytë, pas vorbullës së ndryshimeve, mbërriti dhe goli i i Marco Pasalic 79’, Një gol që mbyll ndeshjen me rezultatin 3-0, pavarësisht se Dalic menaxhoi skuadrën e tij: nëntëdhjetë minuta në pankinë për Brozovic, Gvardiol, Vlasic dhe Pasalic, me Modric që nuk u grumbullua pas finales së Champions League.