Nis Europiani i Priftërinjve Futsal/ Shqipëri-Kroaci, ndeshja hapëse. Fitojnë kroatët, 0-2

Kampionati Europian i Futsalës për priftërinjtë ka nisur me humbje për Kombëtaren e Shqipërisë, pasi në ndeshjen e parë hapëse përballë kombëtares së Kroacisë kuqezinjtë janë mundur me rezultatin 0 me 2. Fillimi i ndeshjes ka qenë më i mirë për kuqezinjtë tanë, por dy minuta nga mbyllja e pjesës së parë kroatët shënojnë golin e parë, ku së bashku edhe me një tjetër në pjesën e dytë fitojnë të gjithë takimin 0 me 2.Për emocionet e Europiani ka folur edhe kapiteni i kombëtares së Shqipërisë, Dom Mark Shtjefni.Ndeshja e radhës për kombëtaren e Shqipërisë në Kampionatin Europian të Priftërinjve në Futsal, është ndaj Sllovenisë.