Thuram show, Inzaghi mban ritmin e Conte-s

Interi mundi Torinon 3-2 në ndeshjen e javës së 7-të Serisë A dhe për një moment ngjitet në vendin e dytë të renditjes, duke konfirmuar pozicionin e tyre në -2 pas liderit të ligës, Napolit. Përjashtimi i Maripanit pas 20′ i hapi rrugë suksesit të zikaltërve, por protagonist i vërtetë i mbrëmjes ishte Marcus Thuram, i cili drejtoi ndeshjen me një dygolësh në minutën e 25-të dhe 35-të dhe më pas e mbylli në minutën e 60-të me tripletën e tij të parë italiane.

Në mes, goli i Zapata-s (36′), më pas jashtë me një dëmtim të rëndë në dukje. Në finale, penalltia e shndërruar nga Vlasic (86′) për një faull të Calhanoglu ndaj Masinës, që ndryshoi rezultatin, por jo thelbin.